Сонячні панелі освітлюють будинок буковинця

Енергія сонця замість електрики. Андрій Юзик, який мешкає на Путильщині, встановив сонячні панелі на будинку.

"Сонячні панелі на будинку – не лише задля економії, а й для збереження довкілля", – каже Андрій Юзик, науковий співробітник Національного природного парку "Черемоський".

Сонячні панелі чоловік облаштував на фасаді свого дерев’яного будинку. Спочатку до будинку він приєднав дві панелі, а згодом – ще чотири.

Дві сонячні панелі Андрій Юзик встановив наприкінці грудня. Вони освітлювали будинок. Система буковинцю сподобалася.

– Зараз прикріпив ще чотири сонячні панелі на фасад, – розповідає А. Юзик. – Оскільки тепер панелей більше, їхня загальна дія буде більш ефективною. Сподіваюся, сонце не лише освітлюватиме, а й обігріватиме оселю.

Кріплення для сонячних панелей Андрій Юзик виготовив з дерев’яних рейок.

– Рейки робив сам, то довелося трохи з ними "погратися", – зауважив чоловік. – Встановив свої "обігрівачі" на фасаді вздовж вікон. Так за ними зручніше доглядати. Оскільки завжди їх треба чистити від пилу, снігу, щоб сонце краще потрапляло на поверхню, а дія панелей була кращою.

За словами А. Юзика, сонячні панелі можна замовити в мережі Інтернет.

– Є різні виробники, як і ціни, – каже чоловік. – Скільки я витратив? Не коментуватиму. Проте з впевненістю скажу, що сонячна енергія – це чудова економна альтернатива звичайній електроенергії.

Андрій Юзик планує збільшити кількість сонячних панелей на будинку. За його словами, протягом літа він встановить ще кілька батарей, які взимку будуть повністю обігрівати будинок.

"Я вдячний своїй родині, завдяки якій втілюю в життя мрію – перевести обігрів будинку на сонячну енергію, – каже наостанок пан Андрій. – Зокрема моїй матері Марії Іванівні за фінансову допомогу та дружині Діані за розуміння та підтримку".