У Чернівцях поліція почала штрафувати пішоходів-порушників: вже склали 29 протоколів

В управлінні патрульної поліції Чернівців розповідають, що розпочали активно боротися з пішоходами порушниками. За словами старшого лейтенанта УПП Ігоря ПАСТУХА, особовий склад поки що проводить профілактику та попереджає таких порушників. Хоча, на пішоходів вже склали 29 протоколів. Крім того, полісмени запевняють, що провели бесіди із сотнями містян щодо правил переходу.

- Чимало людей неочікувано вибігає на дорогу або просто не дивиться в різні боки. Пам’ятайте, що навіть переходячи дорогу у встановленому місці, необхідно пересвідчитися, що вам нічого не загрожує. Адже навіть на швидкості 40 кілометрів водієві не так просто зупинитися, - каже І. Пастух.

Крім того, автомобілі зі звуковими сигналізаціями, сиренами та проблисковими маячками треба пропускати навіть на пішохідних переходах чи світлофорах, якщо ці пристрої в них увімкнені.

-Навіть якщо для вас горить зелене світло, пропустіть такий автомобіль. Якщо ж уже опинилися на проїжджій частині – якомога швидше подолайте перехід. Таке правило стосується машин екстрених служб, інкасаторських та охоронних служб, - каже І. Пастух.

За словами поліціянта, переходити треба виключно на пішохідних переходах та регульованих перехрестях. Долати проїжджу частину можна лише в разі, якщо в полі вашого зору немає жодного світлофору чи переходу. При цьому ширина дороги повинна сягати не більше трьох смуг руху.