На Буковині відкрили пам’ятник Штефану чел Маре

На Буковині 18 квітня відбулось урочисте відкриття бюсту Штефану чел Маре (Великому) в селі Опришени Глибоцького району.

Участь в заході взяли заступник голови Чернівецької ОДА Ігор Богатирець, перший заступник голови Глибоцької райдержадміністрації Віталій Коломієць, заступник голови Глибоцької районної ради Віталій Гуменний, народний депутат України Григорій Тіміш, генеральний консул Румунії в місті Чернівці Елеонора Молдован, повідомляє "Глибока.інфо".

З вітанням до присутніх звернувся Ігор Богатирець, який зазначив: "Бюст Штефану чел Маре ми відкриємо напередодні відзначення 600-річчя від першої писемної згадки про село Опришени, яке має багату та неповторну історію. Особливо приємно відзначити, що із здобуттям незалежності України в нашому поліетнічному краї всі національні громади отримали можливість відродити та плекати багатющі багатовікові надбання своїх національних культур, вшановувати визначних особистостей, завдяки яким кожна нація знана та пошановувана у світі".

Довідка

Штефан ІІІ Великий (рум. чел Маре) - господар Молдовського князівства (1457–1504 роки). Вів успішні бої проти Османської Імперії, Угорщини, Польщі і Волощини; період правління Штефана III привів до політичного зміцнення Молдови. Штефан III є національним героєм Молдови, його ім'ям названий центральний проспект Кишинева. У ХIV-XVIII ст. Буковина входила до складу Молдавськогго князівства.