Чернівецькі торгівці тютюном не знають, коли цигарки повернуться на полиці магазинів

Протягом двох останніх тижнів курці не можуть придбати улюблені цигарки. Більшість відомих найменувань зникли з полиць торговельних точок.

– Люди в паніці скуповували цигарки цілими блоками. І нині полиці повністю порожні. Змушений продавати лише сигарети вітчизняного виробництва. Та й ті не всі марки є в наявності, – скаржиться продавець одного з тютюнових магазинів Віталій.

За словами Віталія, проблема – в посереднику. Проти фірми, яка є головним постачальником більшості марок цигарок в Україні, нині застосовують штрафні санкції.

Арештували всі рахунки і товар
Відомо, що єдиним постачальником імпортних сигарет в Україні є фірма "Тедіс Україна". Більш як місяць тому Генеральний прокурор України Юрій Луценко оприлюднив схеми, за якими вказана фірма ухилялася від сплати податків та незаконно виводила мільярдні суми за кордон. Крім того, генпрокурор відзначав, що Антимонопольний комітет протягом багатьох років жодним чином не протидіяв монополії "Тедіса". На початку квітня прокуратура розпочала обшуки в офісах фірми, арештувала всі рахунки компанії та товар.

У компанії запевняли, що з травня постачання цигарок відновиться, а доти вони в достатній кількості продаються в торговельних точках. Проте інформація про цей інцидент спричинила ажіотаж на сигаретному ринку. Налякані курці блоками скуповували улюблені цигарки. Зрештою, з початком травня перевірки компанії тривають, а цигарки на полицях скінчилися.

"Поки що лише годують обіцянками"
"Нас лише запевняють, що ми можемо сміливо робити замовлення на наступні партії цигарок. Проте поки що нас лише годують обіцянками. Вже протягом двох тижнів ми маємо змогу отримати лише цигарки Львівської фабрики. Коли отримаємо тютюнові вироби інших компаній, досі не знаємо", – розповідає категорійний менеджер чернівецького ТОВ "Рома", яке є гуртовим постачальником, Юлія ГОРОБЕЦЬ.

Ми направили до ТОВ "Тедіс Україна" інформаційний запит, аби дізнатися про реальний стан справ у фірмі та почути приблизні дати, коли сигарети повернуться на полиці магазинів.