Фірма російського олігарха Бабакова збільшила до 70% частку в капіталі «Чернівціобленерго»

Компанія "ВС Енерджі Інтернейшнл Україна", яка входить до групи VS Energy, збільшила частку в акціонерному капіталі енергопостачальної компанії "Чернівціобленерго" з 45% до 69,93%.

Про це йдеться в повідомленні ПАТ "Чернівціобленерго" в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, пише БізнесЦензор.

Як повідомлялося, в березні Антимонопольний комітет дозволив ТОВ "ВС Енерджі Інтернейшнл Україна" придбати більше 50% акцій "Чернівціобленерго".
VS Energy і раніше фактично контролювала "Чернівціобленерго".

Так, на кінець минулого року ТОВ "ВС Енерджі інтернешнл Україна" належало 45% акцій компанії, ще 10,04% було записано на дочірнє підприємство "ЛД-Україна", засновником якого є британська "ЛІО девелопментс лімітед".

"ЛІО девелопментс лімітед" також пов'язана з групою VS Energy. Зокрема, компанія фігурувала в структурі власності "Першого інвестиційного банку", контрольний пакет акцій якого згодом оформив на себе Гінер.

Ще 25% акцій ПАТ "Чернівціобленерго" належить державі.

VS Energy належить росіянам Євгенію Гінеру, Михайлу Воєводіну і Олександру Бабакову.

Група VS Energy володіє активами в енергетичній, фінансовій галузі, в металургії і сфері нерухомості. Зокрема компанія управляє 8-ма обленерго і 18 готелями.

Зокрема, VS Energy підконтрольні "Київобленерго", "Рівнеобленерго", "Херсонобленерго", "Кіровоградобленерго", "Житомиробленрго", "Одесаобленерго", "Чернівціобленерго", "Севастопольенерго". Група також має частку в "Миколаївобленерго" і "Хмельницькобленерго".