На Буковині зменшується народжуваність: цього року народилося на понад 100 дітей менше, як торік

На Буковині знизилася народжуваність. За даними департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, в 2016 році народилося 10 тисяч 131 дітей проти 10 тисяч 596 – у 2015 році. Тенденцію до зменшення народжуваності спостерігають вже й цьогоріч. За даними першого кварталу 2017 року в області народилось на 126 дітей менше, ніж за аналогічний період 2016 року.

- Низькою народжуваність була в 1997 році. Але з 2001 року демографічна ситуація стала покращуватись, - розповіла Яна Марфіна, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з питань планування сім’ї. – Так, уже в 2015 році показник народжуваності переважав над показником смертності. Та, ймовірно, зважаючи на складну економічну ситуацію в країні, рівень народжуваності почав спадати.

За словами Я. Марфіної, в найближчі роки народжуваність також буде невисокою.

- На майбутнє нема тенденції до збільшення народжуваності, - зауважила медик. - Якщо брати кількість підлітків-дівчат, що вже за кілька років могли би народжувати, то їхня кількість від загальної кількості жінок репродуктивного віку – 5-6 відсотків. Це дуже мало.