З понеділка розпочинається Страсний тиждень, що найсуворіший у пості

10 квітня у православних і греко-католиків починається Страсний тиждень - останній перед Великоднем, коли вони згадують хресні страждання Христа.

Страсний тиждень цього року розпочинається 10 квітня. Протягом шести днів віряни мають дотримуватися посиленого посту та присвятити себе Богу. Найзатятіші християни в ці дні їдять лише хліб і п’ють воду, не дивляться телевізор та намагаються не сперечатися. Основна мета — присвятити час собі та покаятися в скоєних гріхах.

- Цей тиждень особливий. Протягом шести днів відкривається сутність нашої віри в Бога, - розповів священик храму Параскеви Сербської Володимир Токарюк. - У цей період людство найбільше пам’ятає страсті Христові, тобто муки, які Христос перетерпів за людей.
На Страсний тиждень у церквах проводяться Богослужіння зі скорботними пісноспівами. Нічого урочистого в ці дні у церквах не співають, а зсередини храми прикрашають рушниками траурних кольорів.

- Богослужіння у Страстний тиждень особливі, без урочистостей, - зауважив В. Токарюк. - У четвер цього тижня, який іще називають Чистим, споминаємо тайну вечерю Ісуса Христа, коли він сказав, що хліб — його тіло, а вино — кров його. Ввечері цього дня читаємо 12 Страсних Євангелій про те, як Ісус був засуджений Понтієм Пілатом. У Страсну п’ятницю Ісуса Христа розіп’яли, тому вона найбільше скорботна. Цього дня не дзвонять церковні дзвони та не служать літургій, а з церкви виносять плащаницю. В цей момент церква символізує Гріб Господній, саме те місце, на якому перебувало тіло Христа.

За словами Володимира Токарюка, у Страсний тиждень бажано причаститися до четверга.

- Той, хто ще не встиг пройти причастя, може це зробити протягом перших чотирьох днів Страсного тижня до четверга, - зауважив священик.