Гонтарева йде у відпустку і на роботу вже не повернеться

Сьогодні, 10 травня, у голови Національного банку України Валерії Гонтаревої – останній робочий день на цій посаді. Відзавтра, 11 травня, вона йде у відпустку й звідти виходити на роботу вже не планує, аж доки її не звільнить Верховна Рада, заяву про що вона ще місяць тому подала президенту Петру Порошенку, пише ТСН.

"Сьогодні у голови Національного банку України Валерії Гонтаревої останній робочий день, про що вона оголосила місяць тому. Валерія Гонтарева повністю залишає професійні справи у Національному банку та йде у вимушену відпустку, доки Верховна Рада України не прийме рішення щодо її відставки. При цьому Валерія Гонтарева готова доповісти у Верховній Раді перед звільненням, як того і вимагає процедура звільнення з посади голови Національного банку, за запрошенням парламенту", - ідеться в повідомленні НБУ.

Від 11 травня і до призначення нового голови Національного банку обов'язки керівника регулятора виконуватиме перший заступник Гонтаревої Яків Смолій. Він – програміст за освітою, у банківській сфері працює від 1991 року. Першим заступником голови НБУ став іще до приходу Гонтаревої, у квітні 2014-го.