Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров має намір поїхати в Крим, щоб виступити свідком у суді у справі заступника Меджлісу Ахтема Чийгоза.

Про це Чубаров повідомив 15 травня на прес-конференції в Києві, передає "Крим.Реалії".

Чубаров зачитав свою заяву, в якій він дає згоду на виклик себе як свідка на засідання "Верховного Суду Республіки Крим". Документ він пообіцяв передати адвокату Ахтема Чийгоза Миколі Полозову, коли той приїде до Києва 19 травня.

"Я один із тих, хто може дати об'єктивні свідчення у справі. Законодавство Росії (стаття 456 КК Росії) передбачає надання мені імунітету на момент перебування в Криму. Це все за умови, що вони мене офіційно викличуть до суду", - прокоментував голова Меджлісу.

Два свідки у справі Чийгоза, які давали свідчення на засіданні "Верховного суду Криму" 11 травня, повідомили, що бачили, як обвинувачений заспокоював людей на мітингу під Верховною Радою АРК 26 лютого 2014 року.

Наступне засідання відбудеться 15 травня о 9:30.

У липні 2014 року Чубарова на в'їзді у Крим було повідомлено про заборону на в'їзд в Росію строком на п'ять років. У жовтні 2015 року тодішній "генпрокурор Криму" Наталія Поклонська заявила, що заборону на в'їзд у Росію для Чубарова знято. Перед цим Чубаров заявив, що райсуд Сімферополя заочно заарештував його.

Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, в тому числі з партії "Рускоє єдінство".

"Справу Чийгоза" російський суд розглядає в рамках "справи 26 лютого" після того, як суд на закритому засіданні розділив цю справу на дві: окремо щодо заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза й окремо щодо інших фігурантів процесу - Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі.